משכנתא הפוכה לגיל 60

משכנתא הפוכה לגיל 60+

במקרים רבים, זוגות מבוגרים יש בבעלותם נכס ששוויו עולה על מיליון שקלים חדשים והם אינם מעוניינים להישען על ילדיהם, היות וחסכונות הפנסיה אינם מספיקים לצרכי מחייתם.

הפתרון הטוב ביותר עבורם הוא משכנתא הפוכה לגיל 60+. רוב הבנקים, מאשרים מימון של 25%-50% משווי ערך הנכס. ההשפעה על גובה המימון תלוי בכמה גורמים כגון גיל הלווה, שווי הנכס ועוד. ככל שהלווה למשל יהיה מבוגר יותר, כך אחוזי המימון הופכים לגבוהים יותר.

ישנם כמה גופי מימון ספציפיים, אשר מאפשרים משכנתא הפוכה לאנשים בגיל הפנסיה.משכנתא הפוכה לפנסיונרים, אינה מתאימה לכל לווה, היות וקיימת חשיבות לערך הנכס ולאפשרות הפירעון של הלוואה זו.

משכנתא הפוכה לגיל 60+
משכנתא הפוכה לגיל 60+

הלוואה זו, עשויה להיות נוחה לאנשים בגיל הפנסיה, אשר פרעו כבר את המשכנתא שלהם והם מעוניינים בהכנסה קבועה שגבוהה יותר מהכנסתם הנוכחית כגון פנסיה קבועה או פנסיה מהביטוח הלאומי, כאשר כספים אלה, אינם מספיקים לצרכי מחייתם.

זוהי הלוואה לכל מטרה שנקראת משכנתא הפוכה לגיל 60+ רק בגלל שמדובר על שעבוד של נכס לטובת ההלוואה עצמה.יש שמעוניינים לשלם בכל חודש על ההלוואה, או כאלה אשר יעדיפו לדחות את התשלום באמצעות יורשיהם לאחר פטירתם.

מומלץ תמיד לפנות ליועץ משכנתאות, אשר יוכל לייעץ ולמצוא את הריביות המשתלמות ביותר עבור לווים שהם פנסיונרים.

סבורים כי אתם מבוגרים מדי ליטול משכנתא? – אז מסתבר שממש לא

 

רוב האנשים לאחר גיל 60, סבורים כי הם מבוגרים מדי ליטול משכנתא, היות והם אינם עובדים ונמצאים בגיל הפנסיה. אז החדשות הטובות הן שזה ממש אינו נכון.

אם לפנסיונרים אשר זקוקים להלוואה על מנת לחיות טוב יותר וללא כל דוחק, קיים נכס שהוא בבעלותם, הם בהחלט יכולים לפנות לגופי מימון שכולל בחלקם גם בנקים אשר מציעים משכנתא הפוכה לגיל 60+.

אנשים רבים בגיל זה אינם יודעים מאיפה להתחיל ולכן, עדיף שיפנו לגופים מתאימים כגון יועצי הלוואות ומשכנתאות הפוכות שיכולים בהחלט לסייע להם.

ישנם אנשים בגילאי הפנסיה שמעוניינים להגשים חלום, הם עבדו במשך כל חייהם קשה, על מנת לממן לעצמם נכס באמצעות משכנתא וכן סייעו לילדיהם לבנו את עצמם באמצעות מתן סכום כספי גבוה, על מנת שילדיהם יוכלו ליטול משכנתא.

ההזדמנות שלהם בגילאי הפנסיה היא לממש את חלומם ולחיות את שארית חייהם בצורה טובה יותר עם רווחה.

זו בדיוק הכוונה של נטילת משכנתא הפוכה לגיל 60+.יש שמעוניינים לעבור לדיור מוגן והלוואה זו, יכולה לספק את צרכיהם, כאשר הם נוטלים הלוואה זו ואפילו מקבלים שכירות יפה על הנכס שלהם.

למעשה נטילת משכנתא הפוכה לפנסיונרים, משאירה את הלווים עם סכום כסף יפה ועם הנכס. זה יכול להיות רעיון גם לסיוע לילדיהם בזמן שהם עדיין בחיים, היות ורבים אינם מחכים למצב שכספי הירושה יעמדו לרשות ילדיהם רק לאחר פטירתם.

משכנתא הפוכה לגיל 60

 

משכנתא הפוכה לגיל 60+
גם הקלה באיכות החיים וגם הבית עומד לרשות הלווים

למעשה, הילדים יכולים לרכוש לעצמם נכס והוריהם, אינם צריכים לעזוב את ביתם. בדרך זו, ההורים מסייעים לילדיהם להתבסס וגם שומרים על ביתם שהם עדיין יכולים לגור בו. השיקולים של משכנתא הפוכה לגיל 60+ הם רבים ומגוונים ורבים פונים לסוג הלוואה זו.

היום הלוואה של משכנתא הפוכה לאנשים מבוגרים בגילאי הפנסיה מתאפשרת להם. ניתן לקצר את הבירוקרטיה של נטילת משכנתא הפוכה, במיוחד למבוגרים שאינם יכולים לרוץ ולסדר בעצמם את ההלוואה באמצעות יועץ משכנתאות שיבצע את כל הבירוקרטיה הנחוצה למתן ההלוואה, תוך קיצור משמעותי של הזמן.

מדובר בעצם על הלוואה שאין בה תאריך תפוגה. זה במידה שהלווים עדיין בחיים, כך שבמקרה של פטירה חלילה, היורשים יפרעו את חוב הוריהם תוך שנה מיום פטירתם ואם לאחר תקפה זו, החוב עדיין לא ייפרע, הנכס יוצע למכירה וכספי התמורה ישמשו לסילוק המשכנתא בבנק למשכנתאות.

סוגי משכנתא הפוכה 

יש לציין כי הריבית במסגרת של משכנתא הפוכה לגיל 60+, תהיה גבוה יותר מאשר במשכנתא רגילה. בגלל שמדובר בהלוואה מאוד משמעותית, קיימת חשיבות רבה להתנהלות של הלווים.

יש לבחון את החלופות שעומדות על הפרק ובאמצעות ניהול של משא ומתן יעיל בעת נטילת משכנתא הפוכה ניתן יהיה להקל על הלווים בנטל החדש שהם לקו על עצמם בלקיחת הלוואה זו.

למשכנתא הפוכה קיימים 3 מסלולים, הראשון הוא באמצעות הלוואת בלון, כשאר נוטלים את הכסף של ההלוואה וניתן יהיה ליהנות ממנו, אך ריבית זו נצברת על סכום הקרן שנטלו הלווים.

מצד שני, אין דרישה מהבנק להוכיח על הכנסותיהם של הלווים.  הלוואת גרייס חלקי כנגד שעבו הנכס, הינה הלוואה שבו המסלול יהיה בתשלום של הריבית בכל חודש, כך ניתן למנוע מריבית דריבית ומגידול סכום הקרן.

בהלוואה רגילה שהוא המסלול השלישי לוקחים את סכום ההלוואה ומשלמים גם קרן וגם ריבית.יש לדאוג, כי הנכס יהיה רשום בבעלות מסודרת בלשכת רישום המקרקעין.

שווי הנכס, חייב להיות בגובה של מילין שקלים ומעלה. מומלץ להתייעץ לגבי המסלול המומלץ ביותר לפי הנתונים של כל לווה בנטילת משכנתא הפוכה לגיל 60+.

פנו אלינו עכשיו לייעוץ והתאמת ההלוואה לנכס שלכם 

מצ"ב מאמר הרחבה בתחום >>

נהנתם מהמאמר נשמח לשיתוף:)

לשתף בפייסבוק
לשתף בלינקדין
לשתף במייל
לשתף בווצאפ
לשתף בטלגרם

לייעוץ השאירו פרטים כבר חוזרים:)

בשליחת הפרטים את/ה מאשר את מדיניות הפרטיות של יעדים-מדיניות הפרטיות

אהבתם את המאמר? הנה עוד כמה שאסור לפספס!

מימון כנגד נכסי נדלן

מימון כנגד נכסי נדל"ן

רוב אזרחי מדינת ישראל, נוטלים הלוואות, בגלל יוקר המחיה, בעיות שיש עם תזרים מזומנים של העסק, סיוע לילדים ברכישת נכס. רבים נקלעים לקשיים כלכלים  ואם

קרא עוד »
מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא

הגענו למסקנה שכל התחלה של רכישת נכס חדש מתחילה בבדיקה במחשובוני המשכנתא השונים שקיימים ברשת. הפעם החלטנו לקצר לכם את הזמן ולבצע בשבילכם מחקר איפה

קרא עוד »
משכנתא לנכס מסחרי

משכנתא לנכס מסחרי

אחת מהעלויות הכבדות והמעיקות ביותר בהן נדרשים בעלי עסקים לשאת, היא עלות תשלומי השכירות על הנכסים המסחריים. באזורים מרכזיים ונחשבים, אנו עשויים לשלם לפעמים עשרות

קרא עוד »
תנאים לקבלת משכנתא

תנאים לקבלת משכנתא

באופן טבעי לגמרי, כל מי שילווה לכם כסף, ירצה לצמצם ככל האפשר את הסיכון לכך שכספו לא יושב לו במלואו. בנקים למשכנתאות אינם יוצאים דופן

קרא עוד »
אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא

עבור מרבית האנשים, קבלת משכנתא הינה חוויה מסוג חדש, משהו שהם, בעבר, מעולם לא חוו כמותו. באופן טבעי לגמרי, חוויה זו כוללת גם היכרות עם

קרא עוד »
יועץ משכנתאות מומלץ

יועץ משכנתאות מומלץ

תחילת המילניום שלנו הצמיחה רשימה נאה ומכובדת של מקצועות, שלא הכרנו אותם בעבר, אחד מהמקצועות המשמעותיים הללו הוא יועץ המשכנתאות הפרטי והבלתי תלוי (בניגוד ליועץ

קרא עוד »
סירוב משכנתא bdi

סירוב משכנתא BDI

כפי שכתבנו לא פעם בעבר, תהליך קבלת משכנתא הוא תהליך שבו, כל הזמן, לאורך כל הדרך, עד לרגע הקבלה בפועל של הכסף, הבנק בודק אתכם. 

קרא עוד »