סירוב משכנתא bdi

סירוב משכנתא BDI

כפי שכתבנו לא פעם בעבר, תהליך קבלת משכנתא הוא תהליך שבו, כל הזמן, לאורך כל הדרך, עד לרגע הקבלה בפועל של הכסף, הבנק בודק אתכם. 

ברור שזה טבעי ומובן, מאחר ובנק רוצה לצמצם את הסיכונים שהוא נוטל למינימום האפשרי, אבל, זהו גם מצב שמאד לא נוח לכם, מאחר, וכאמור, עד לרגע קבלת המשכנתא בפועל, לא תוכלו לדעת אם לא תצוץ איכשהו ממקום לא ידוע, סיבה לסירוב שתמנע מכם לקבל את המשכנתא.

סירוב משכנתא bdi נחשב לסיבת הסירוב השכיחה ביותר בבנקים בישראל, ולכן, ראוי להכיר אותה, שכן, דווקא סירוב משכנתא bdi עלול להיות זה שימנע מכם את קבלת המשכנתא לה אתם זקוקים.

סירוב משכנתא bdi

 

מהו סירוב משכנתא bdi ומדוע BDI כל כך חשוב?

BDI (Business Data Israel) היא חברה העוסקת בריכוז מידע ובהפקת דוחות מסוגים שונים. החברה מספקת ללקוחות פרטיים ועסקיים מידע על ארגונים ואנשים לצרכים שונים כמתן אשראי עסקי ללקוח או ספק וכן הלאה.

גם הגופים הפיננסיים הישראלים נשענים על דוחות BDI כעל מקורות מידע חיובי ושלילי, למשל, בכל הנוגע לדירוג אשראי, יציבותו הפיננסית של אדם וכד'.

 מקורותיה של BDI בכל הנוגע למידע בו משתמשים הבנקים לצורך אישור או סירוב משכנתא bdi רבים ומגוונים, הם כוללים גופים כבנק ישראל, כונס הנכנסים, מערכות המידע של הבנקים השונים, מערכת המידע של ההוצאה לפועל, חברות הביטוח, חברות האשראי, חברות הסלולר, בתי המשפט ועוד.

המידע שנאגר במערכת BDI מאגד את הנתונים מהמקורות השונים ומאפשר לבנק למשכנתאות לקבל תמונת מצב רחבה ככל האפשר על הפונים לקבלת המשכנתא, תוך האפשרות להערכת הסיכונים שבהם מסתכן הבנק בשל אישור המשכנתא למבקש הספציפי.

 כאמור, במקרים רבים סירוב משכנתא bdi היא הדרך של הבנק לומר לכם – שתדעו לכם, אתם ממש נחמדים, אבל אנחנו לא סומכים עליכם מספיק כדי להלוות לכם כסף, מצטערים…

מה עלול לגרום למצב סירוב משכנתא bdi?

ישנה רשימה ארוכה למדי של גורמים שעלולים ליצור דוח BDI שלילי, ואנחנו בטוחים למדי, שחלק מהם אפילו מוכר לכם באופן אישי – חשבונות מוגבלים, תיקי הוצל"פ, צ'קים שחזרו, אי תשלום חובות, קיומן של התראות שלפני נקיטת תהליכים אשר נשלחו על ידי הבנק או חברות האשראי, חריגה ממסגרת אשראי, פשיטת רגל וכן הלאה.

מספר דברים שחשוב לדעת על סירוב משכנתא bdi שלילי

חלק מסוגי הנתונים השליליים נמחקים לאחר תקופת זמן מסוימת – למשל, הגבלות מטעמו של בנק ישראל נמחקות שלוש שנים מיום סיומן, הליכים של רשות האכיפה נמחקים חמש שנים מיום סגירת תיק הוצל"פ, ואפילו קיומה של פשיטת רגל נמחק מדוחות BDI שבע שנים מקבלת ההפטר מבית המשפט.

כך, שבמקרים מסוימים, אם הסירוב הוא בגין אחד מהמקרים שנמחקים, יתכן שכדאי להמתין עם הבקשה למשכנתא עד למועד המחיקה.

>>לבדיקה עצמאית על המצב הפיננסי שלך,לחץ כאן למערכת נתוני אשראי  <<

יחד עם זאת, אם קיבלתם סירוב משכנתא ואינכם רוצים להמתין למחיקה, או, לחילופין, הדוח מכיל נתונים שאינם שייכים לסוג ה"מחיק", תוכלו להיעזר בשירותי יועץ משכנתאות פרטי, אשר יסייע לכם בתהליך קבלת משכנתא במסלולים המיועדים למבקשי משכנתאות שקיבלו סירוב משכנתא bdi. כך, באופן צפוי למדי, לבנקים השונים למשכנתאות יש גם מסלולים המפחיתים את רמת הסיכון שלה הם נחשפים!

לסיכום,

אם קיבלתם סירוב משכנתא אין זאת אומרת שלא תוכלו לקבל מהבנק משכנתא, זה רק אומר שתצטרכו להסתייע ביועץ משכנתאות פרטי מנוסה מומחה מסורבים , שיסייע לכם לעבור גם את המכשול הזה, בדרככם אל המשכנתא הנכספת!

 

נהנתם מהמאמר נשמח לשיתוף:)

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדין
שיתוף ב email
לשתף במייל
שיתוף ב whatsapp
לשתף בווצאפ
שיתוף ב telegram
לשתף בטלגרם

לייעוץ השאירו פרטים כבר חוזרים:)

אהבתם את המאמר? הנה עוד כמה שאסור לפספס!

יועץ משכנתאות מומלץ

תחילת המילניום שלנו הצמיחה רשימה נאה ומכובדת של מקצועות, שלא הכרנו אותם בעבר, אחד מהמקצועות המשמעותיים הללו הוא יועץ המשכנתאות הפרטי והבלתי תלוי (בניגוד ליועץ

קרא עוד »
משכנתא למסורבים

משכנתא למסורבים

משכנתא למסורבים- במציאות הנדל"נית הישראלית בת-ימינו, מציאות אשר בה קשה "להגיע לדירה" אך ורק בזכות ההון העצמי שלכם, בקשה לקבלת משכנתא מספקת את הפתרון הנפוץ

קרא עוד »
משכנתא הפוכה

המדריך למשכנתא הפוכה

המושג משכנתא מתייחס לרוב לקבלת הלוואה לצורך רכישת דירה, אולם המונח משכנתא הפוכה מתייחס לקבלת הלוואה בתמורה לשעבוד נכס קיים. משכנתא זו מיועדת לבני 60

קרא עוד »
הלוואה כנגד שיעבוד נכס

הלוואה כנגד שיעבוד נכס

אופציות לקבלת הלוואה כנגד שיעבוד נכס שברשותכם . אחד המסלולים העיקריים לקבלת הלוואה, הוא שיעבוד נכס, כלומר קבלת הלוואה כנגד נכס, דוגמת בית – הלוואה

קרא עוד »