מימון כנגד נכסי נדלן

מימון כנגד נכסי נדל"ן

רוב אזרחי מדינת ישראל, נוטלים הלוואות, בגלל יוקר המחיה, בעיות שיש עם תזרים מזומנים של העסק, סיוע לילדים ברכישת נכס. רבים נקלעים לקשיים כלכלים  ואם הם יכולים, הם מבקשים מימון כנגד נכסי נדל"ן.

ישנם כאלה שפונים למקורות שהם לא בנקים מוכרים כמו להלוואות חוץ בנקאיות, כשאר הבנק שהם מנהלים בו חשבון מסרב לתת להם הלוואה, או שהם נחשבים למוגבלים בבנק. אנשים אלה, בגלל המצב הקיים, אינם יכולים ליטול הלוואות בבנק סטנדרטי בגלל ההנחיות של בנק ישראל, מה שמונע מהבנקים להיענות להלוואה שאותה הם מבקשים.

הלוואה לבעל נכס, משמעותה היא העמדת הנכס כביטחון לבנק. הנכס הוא זה שעשוי לגרום להלוואה להיות מאושרת, במיוחד מגורמים חוץ בנקאיים.

בגלל שקיימת תחרות בין גורמים חוץ בנקאיים, ניתן יהיה לבצע סקר שוק באמצעות יועץ משכנתאות פרטי שמכיר את כל הגורמים להלוואה חוץ בנקאית, מה שיגרום לווים לקבל הלוואת מימון כנגד נכסי נדל"ן בתנאים טובים יותר. הגורם החוץ בנקאי או אם הלווים אינם מוגבלים ופונים לבנק עצמו, הסיכוי יהיה רב יותר שיקבלו הלוואה כנגד שעבוד הנכס.

 נכסים אשר נרכשו במזומן, יכולים בהחלט להוות ערבות טובה לבנקים שמהם הלווים מעוניינים ליטול הלוואה. מי שאין לו ברירה אחרת, עליו פשוט לפנות לגורמים חוץ בנקאי, על מנת שאלה יאפשרו לו ליטול הלוואה כנגד שעבוד הנכס. למשל כאשר בית עסק מעוניין במינוף, הוא יוכל לבצע מימון זה.

מימון כנגד נכסי נדלן

 

היחלצות ממצב קיים באמצעות קבלת הלוואה כנגד מימון נכס

 

הרבה עסקים נקלעו לחובות, כאשר הם קיימים שנים, בגלל משבר הקורונה אשר פקד את כל העולם. ההחזרים של ההלוואה, יכולים להיות למספר שנים. בכל חודש הסכום של ההחזר החודשי, יכלול את תשלום מלוא הריבית בעבור החודש שחולף. 

בהחזר הקרן למשל אם אדם לווה מהבנק 200,000 ₪, לתקופה של 100 חודשים בחודש הראשון הוא יצטרך להחזיר סכום של 4,000 ₪ כאשר 2,000 ₪ מההחזר יהיה החזר על הקרן ו 2,000 השקלים הנותרים יהיו החזרים על הריבית החודשית. למי שיש נכס מסחרי, הוא יוכל לקבל את ההלוואה שהיא למעשה מימון כנגד נכסי נדל"ן, כאשר ההחזר החודשי יהיה ערובה כנגד שכירות מניבה של הנכס.

 מי שנקלע למצב פיננסי בעייתי ויש ברשותו נכס, יוכל בקלות לקבל מימון כנגד נכסי נדל"ן.  החזרי ההלוואה ירדו בכל חודש, לפי המסלול שנבחר למימון זה. רבים משתמשים באופציה זו, ליציאה ממצב כלכלי שאין ממנו מנוס. יש לחשב היטב את החזרי ההלוואה באמצעות יועץ משכנתאות או הלוואות, כאשר ההחזרים יהיו על סמך הכנסתו החודשית, מה שיסייע לו לשקול היטב, אם הלוואה זו תהיה כדאית עבורו. 

יש לציין, כי ככל שהסכום להלוואה יהיה גבוה יותר, כך הבנקים יעמידו תנאים קשים יותר, על מנת שהבנק יהיה בטוח כי הלווים יעמדו בתנאי ההלוואה.

 

שעבוד נכס – ערבות מצוינת לבנקים שמציעים הלוואות

 

לפעמים קיים הצורך בהלוואה של סכום גבוה אם למטרת רכישת דירה חדשה כנגד נכס שכבר נמצא בבעלות הלווים. הלוואות כגון מימון כנגד נכסי נדל"ן הן שכיחות יותר. הבנקים או גורמים חוץ בנקאיים, ישעבדו את הנכס לטובתם ויסירו את השעבוד רק עם פירעון מלא של ההלוואה. למעשה, הלוואות אלה של שעבוד נכס קיים, דומות להלוואות משכנתא.

ניתן לקבל הלוואות כנגד שעבוד הנכס שברשות הלווים, בערוצים שונים כמו באמצעות גופי מימון וחברות האשראי שגם הם נכנסו לתחום זה בשנים האחרונות.  מי שזקוק לסכומים של מעל ל-100,000 ₪, יוכל להפיק תועלת מהלוואות כנגד שעבוד נכסים. אם למשל לסגירת חוב אישי, כאשר הלווים חשים כי יש להם בעיה מול הנושים והם חשים חנוקים. גם לצורך חובות עסקיים, פתרון זה יכול להיות יעיל במיוחד, עד שהעסק יתאושש. ניתן לקבל מימון זה, גם עבור הרחבת העסק או לרכישה של עוד עסקים.

אם יש לכם איחוד הלוואות ותוכלו לשפר את תנאי ההלוואה, הפתרון היעיל הוא מימון כנגד נכסי נדל"ן. ניתן יהיה להיפטר מהלוואות קודמות, באמצעות קבלת סכום ההלוואה הנדרש לכיסויים של הלוואות קודמות. ישנם אנשים שמעוניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל והם משעבדים נכס קיים, בכדי שיוכלו לרכוש דירות מניבות בחו"ל כאשר תנאי האשראי יהיו נוחים יותר. 

ניתן יהיה לקבל סכומי הלוואה של 200,000 ₪ ומעלה לכיסוי חובות, כיבוי שריפות בגלל חובות אלה או לכל מטרה אחרת שמצדיקה בהחלט הלוואה כנגד שעבוד נכס. ניתן לקבל סכומי הלוואה עד ל-50% מערך הנכס הממושכן. 

אם לדוגמא לוו הממשכן נכס ששוויו שני מיליון שקלים, כאשר ישנה משכנתא קיימת על הנכס, ניתן יהיה לקבל משכנתא נוספת מאותו הבנק עד לגובה של 50% מערך הנכס. על מנת לקבל בזמן קצר, הלוואה כנגד מימון נכס, תינתן בקלות יותר, מגופים חוץ בנקאיים למי שלחוץ. 

כמו כן, ניתן יהיה לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים באמצעות יועץ משכנתאות והלוואות, שיוכל להשיג ריבית ותנאים נוחים יותר למטרת הלוואה זו.

נהנתם מהמאמר נשמח לשיתוף:)

לשתף בפייסבוק
לשתף בלינקדין
לשתף במייל
לשתף בווצאפ
לשתף בטלגרם

לייעוץ השאירו פרטים כבר חוזרים:)

בשליחת הפרטים את/ה מאשר את מדיניות הפרטיות של יעדים-מדיניות הפרטיות

אהבתם את המאמר? הנה עוד כמה שאסור לפספס!

משכנתא הפוכה לגיל 60

משכנתא הפוכה לגיל 60+

במקרים רבים, זוגות מבוגרים יש בבעלותם נכס ששוויו עולה על מיליון שקלים חדשים והם אינם מעוניינים להישען על ילדיהם, היות וחסכונות הפנסיה אינם מספיקים לצרכי

קרא עוד »
מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא

הגענו למסקנה שכל התחלה של רכישת נכס חדש מתחילה בבדיקה במחשובוני המשכנתא השונים שקיימים ברשת. הפעם החלטנו לקצר לכם את הזמן ולבצע בשבילכם מחקר איפה

קרא עוד »
משכנתא לנכס מסחרי

משכנתא לנכס מסחרי

אחת מהעלויות הכבדות והמעיקות ביותר בהן נדרשים בעלי עסקים לשאת, היא עלות תשלומי השכירות על הנכסים המסחריים. באזורים מרכזיים ונחשבים, אנו עשויים לשלם לפעמים עשרות

קרא עוד »
תנאים לקבלת משכנתא

תנאים לקבלת משכנתא

באופן טבעי לגמרי, כל מי שילווה לכם כסף, ירצה לצמצם ככל האפשר את הסיכון לכך שכספו לא יושב לו במלואו. בנקים למשכנתאות אינם יוצאים דופן

קרא עוד »
אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא

עבור מרבית האנשים, קבלת משכנתא הינה חוויה מסוג חדש, משהו שהם, בעבר, מעולם לא חוו כמותו. באופן טבעי לגמרי, חוויה זו כוללת גם היכרות עם

קרא עוד »
יועץ משכנתאות מומלץ

יועץ משכנתאות מומלץ

תחילת המילניום שלנו הצמיחה רשימה נאה ומכובדת של מקצועות, שלא הכרנו אותם בעבר, אחד מהמקצועות המשמעותיים הללו הוא יועץ המשכנתאות הפרטי והבלתי תלוי (בניגוד ליועץ

קרא עוד »
סירוב משכנתא bdi

סירוב משכנתא BDI

כפי שכתבנו לא פעם בעבר, תהליך קבלת משכנתא הוא תהליך שבו, כל הזמן, לאורך כל הדרך, עד לרגע הקבלה בפועל של הכסף, הבנק בודק אתכם. 

קרא עוד »