יועץ משכנתאות מומלץ

יועץ משכנתאות מומלץ

תחילת המילניום שלנו הצמיחה רשימה נאה ומכובדת של מקצועות, שלא הכרנו אותם בעבר, אחד מהמקצועות המשמעותיים הללו הוא יועץ המשכנתאות הפרטי והבלתי תלוי (בניגוד ליועץ המשכנתאות עובד הבנק, אשר מטבע הדברים, לאו דווקא טובת הלקוח הייתה זו שעמדה לנגד עיניו).

הסיבה לכך פשוטה וגלויה לכל – השוק הפיננסי בכללותו, ובמיוחד תחום המשכנתאות, התפתח והשתכלל מאד במהלך השנים האחרונות, והמודעות לגובהן של ריביות המשכנתא ולעמלות השונות אותן אנחנו משלמים לבנקים, מעלות את הצורך בקרב מבקשי המשכנתאות ביועץ משכנתאות שהינו עצמאי ואינו קשור בעבותות שכר לבנק כלשהו. יועץ משכנתאות מומלץ

שיסייע להם מול הבנק בתהליכי לקיחת המשכנתא. למרות ההתקדמות העצומה, לא לכולנו ברור עדיין מה אמור יועץ משכנתאות לעשות עבור לקוחותיו, מדוע (והאם בכלל) צריכים יועץ מסוג זה, מדוע המחירים בין יועץ אחד לחברו שונים, והדבר החשוב ביותר – כיצד לבחור יועץ משכנתאות מומלץ?

יועץ משכנתאות מומלץ

מה הוא (ומי הוא) יועץ משכנתא​ות?

כמובן שגם בתחום זה, כבתחומים רבים אחרים, איש המקצוע האופטימאלי הוא איש מקצוע שרכש ניסיון וידע בתחום מימון (בכלל, ובענף המשכנתא והנדל"ן בפרט).

איש מקצוע שיקדיש זמן ויתכנן וירכיב עבורכם את המשכנתא המתאימה ביותר לכם, ידאג לייצוג האינטרסים שלכם מול הבנק, ואף ידאג ללוות אתכם עד לשלב הכניסה לדירתכם החדשה.בפועל, כיום לא קיימת בישראל רגולציה בתחום (בניגוד, למשל, לתחום המשפטים או התיווך), ואף לא קיימת הסמכה רשמית לעיסוק בייעוץ משכנתאות. כתוצאה מכך, כאשר אתם מחפשים יועץ משכנתאות מומלץ, השאלה הגדולה שצריכה להישאל היא – מומלץ על ידי מי?

לכן, קבלו טיפ מאיתנו – בבואכם לבחור יועץ משכנתאות מומלץ, וודאו, בשלב הראשון, כי לא קיימים תביעות או פסקי דין נגדו. לאחר מכן, וודאו כי הוא מאושר ע"י אחד מהגופים המגן על זכויות ציבור (כגון "תו אמון הציבור").

לאחר שעברתם את שני השלבים הללו, חפשו ביקורות של לקוחות – עבר ולקוחות קיימים. כמובן שחשוב גם להתרשם מהאתר העסקה ומעמוד הפייסבוק של יועץ המשכנתאות, שהרי, כיום, שתי פלטפורמות אלו, משקפות באופן מציאותי למדי את פעילותם של מרבית בעלי העסקים בארץ ובעולם.

לאחר שתעשו את כל אלה, סביר למדי כי תוכלו לגבש דעה בדבר היותו של היועץ שעל הפרק יועץ משכנתאות מומלץ ומקצועי.

איזה תפקיד ממלא יועץ משכנתאות מומלץ בתהליך לקיחת המשכנתא שלכם?

כדי שתוכלו להחליט האם יש לכם צורך בשירותיו של יועץ משכנתאות, ראשית, רצוי להבין מה עושה יועץ המשכנתאות הפרטי.

יועץ המשכנתאות מהווה הגורם המקצועי המלווה את לקוחותיו בתהליך רכישת הדירה, בכל המדובר על האספקט המימוני – הפיננסי. כעת, בואו נפרק זאת לגורמים:

בשלבים הראשונים הכוללים את תכנון התקציב הנדרש, מלווה אתכם יועץ המשכנתאות ומאפיין את נתוניכם, משאביכם וצרכיכם, תוך התייחסות לסעיפים השונים, כדוגמת הכנסות מול הוצאות, איחוד הלוואות,  תכנונים לעתיד, צרכי משק הבית וכן הלאה.

בשלב הבא של הליווי, יועץ משכנתאות מומלץ ידאג לקבלת האישור העקרוני מהבנקים השונים, כדי שתוכלו לפעול בתוך מסגרת תקציבים מסוימת ולבחור את הדירה או הבית המתאימים ליכולותיכם הכלכליות.

לאחר שלב זה, יבצע, במידת הצורך, יועץ המשכנתאות התאמות נוספות בהתאם לאישור המשכנתא העקרוני, ועל פיהן יבנה תמהיל עדכני ומתאים, תוך התייחסות לתכנון הכלכלי הנוגע לכל שנות תשלום המשכנתא.

לאחר שבידי היועץ (ובידיכם) מצויה התוכנית הכלכלית הסופית המגובשת, יחל יועץ המשכנתאות במשא ומתן מול בנקים רלוונטיים (כאלו שהאישור העקרוני שלהם הלם את נתוניכם וצרכיכם) עד לקבלתה של המשכנתא האופטימאלית והמתאימה ביותר עבורכם.

לאחר בחירת הבנק בו תילקח המשכנתא, תזומנו ותגיעו לחתימות על המסמכים הנדרשים, בליווי יועץ המשכנתא הפרטי שלכם. לאחר שלב החתימה, תקבלו מהבנק "טופס טיולים" לצורך שלב הביטחונות.

בשלב זה, יתגלה הבדל גדול בין יועץ משכנתאות מומלץ לבין "סתם" יעץ משכנתאות, שכן, בשלב זה, חלק גדול מיועצי משכנתאות פורשים מהליווי ומהייעוץ ומניחים ללקוחותיהם להסתדר, משלב זה והלאה, בכוחות עצמם. בניגוד להם, יועץ משכנתאות מומלץ ימשיך ללוות את לקוחותיו עד לשלב הכניסה לבית / לדירה. במקרים אחרים, יועץ משכנתאות מומלץ ומסור, אף ימשיך לבדוק את המשכנתא עבור לקוחותיו בתדירות של אחת לשנה, כדי לאתר אופציה לחיסכון על ידי מחזור המשכנתא הקיימת.

יועץ משכנתאות מומלץ – איזון, לא פחות חשוב!

בחייו של אדם, קיימים מעט מאד תהליכים שהם בעלי משקל משמעותי ומשפיעים לטווח הרחוק, כדוגמת נטילת משכנתא. לדוגמה, נטילת משכנתא שאינה הולמת את נתוניכם ותשלומיה החודשיים גבוהים מידי, פירושה כי במהלך השנים הבאות תיאלצו לקצץ באופן משמעותי בתקציב שלכם והצטמצם מידי חודש, על מנת שבקופת המשפחה יישאר די כסף על מנת לכסות את תשלום המשכנתא החודשי. מהצד השני של המתרס, נמצאים תשלומי המשכנתא החודשיים הנמוכים מאד, אבל נמשכים עד הנצח.

יועץ משכנתאות מומלץ יידע למצוא את האיזון ואת שביל הזהב בין הגורמים הללו, ולא יכבול אתכם למשכנתא שגדולה (או קטנה) מידי עבורכם.

פרט חשוב נוסף בבחירת יועץ משכנתאות מומלץ הוא בחינת הכימיה הבינ-אישית שביניכם לבינו. מדובר באיש מקצוע שעתיד ללוות אתכם במהלך חשוב ומשמעותי מאד לעתידכם. כך שבצד המקצועיות (החשובה) והניסיון (החשוב לא פחות ממנה), חפשו יועץ משכנתאות שנוח לכם לדבר איתו בגילוי לב, להתייעץ איתו בנוגע לשאלות שונות, ובכלל – מישהו שאתם חשים שיהיה עבורכם יותר מ"רק" איש מקצוע מבריק בתחום המשכנתאות, פרטנר אמיתי לתהליך החשוב ולדרך שאליה אתם יוצאים!

נשמח לייעץ ללוות אתכם ולהיות היועצים האישיים שלכם במשכנתא החדשה שלכם פנו אלינו עכשיו.

נהנתם מהמאמר נשמח לשיתוף:)

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדין
שיתוף ב email
לשתף במייל
שיתוף ב whatsapp
לשתף בווצאפ
שיתוף ב telegram
לשתף בטלגרם

לייעוץ השאירו פרטים כבר חוזרים:)

אהבתם את המאמר? הנה עוד כמה שאסור לפספס!

סירוב משכנתא bdi

סירוב משכנתא BDI

כפי שכתבנו לא פעם בעבר, תהליך קבלת משכנתא הוא תהליך שבו, כל הזמן, לאורך כל הדרך, עד לרגע הקבלה בפועל של הכסף, הבנק בודק אתכם. 

קרא עוד »
משכנתא למסורבים

משכנתא למסורבים

משכנתא למסורבים- במציאות הנדל"נית הישראלית בת-ימינו, מציאות אשר בה קשה "להגיע לדירה" אך ורק בזכות ההון העצמי שלכם, בקשה לקבלת משכנתא מספקת את הפתרון הנפוץ

קרא עוד »
משכנתא הפוכה

המדריך למשכנתא הפוכה

המושג משכנתא מתייחס לרוב לקבלת הלוואה לצורך רכישת דירה, אולם המונח משכנתא הפוכה מתייחס לקבלת הלוואה בתמורה לשעבוד נכס קיים. משכנתא זו מיועדת לבני 60

קרא עוד »
הלוואה כנגד שיעבוד נכס

הלוואה כנגד שיעבוד נכס

אופציות לקבלת הלוואה כנגד שיעבוד נכס שברשותכם . אחד המסלולים העיקריים לקבלת הלוואה, הוא שיעבוד נכס, כלומר קבלת הלוואה כנגד נכס, דוגמת בית – הלוואה

קרא עוד »