משכנתא לאיחוד הלוואות

משכנתא לאיחוד הלוואות

מרק טווין אמר פעם, כי בנקאי הוא אדם אשר משאיל לך מטריה כשהשמש זורחת, ודורש לקבל אותה לידיו בחזרה, כבר כשנוחתת טיפת הגשם הראשונה. לא מפתיע, אם כך, שאנשים לוקחים הלוואות על הלוואות על הלוואות, וכל זה, כדי לכסות את התחייבויותיהם הקודמות לבנק. כל הלוואה כזו שנלקחת, מטילה את משקל ריביותיה והחזריה החודשיים על התקציב המשפחתי, וברור שזה רק עניין של זמן, עד שתידרשו לקחת הלוואה נוספת, כדי לסתום את החור הנוסף בתקציב. ועכשיו, לכו תמצאו בנק שיסכים לתת לכם אחת!

שלא לדבר על זה שכבר איבדתם את היכולת לעקוב אחרי כל ההלוואות שלקחתם, אתם כבר לא זוכרים באיזה תנאים קיבלתם אותן, ויושבים עם ידיכם על הראש כל החודש, כי לכל הלוואה תאריך החזר שונה, שאיכשהו, בכל פעם מפתיע אתכם מחדש, כי לך תזכור את כל הדברים האלה!

משכנתא מאחדת – פתרון מוצלח למצב מסובך

לא נמאס לכם לחיות כמו הילד ההולנדי שנעץ אצבעות בסכר? במקרה של הגופים הפיננסיים בישראל – קל מאד להגיע למצב של יותר חורים שחייבים לסגור מאצבעות… בנקים, חברות חוץ-בנקאיות, כרטיסי אשראי, תשלומים, הוראות קבע, ליסינג לרכב, צ'קים דחויים ועוד, כל אחד מהם דורש את ליטרת הבשר החודשים שלו, ונוגס בתקציב החודשי שלכם. אם גם אתם במצב דומה למרבית תושבי ישראל, משכנתא לאיחוד הלוואות יכולה לספק לכם פתרון משתלם ומסודר, שממקד את כל ההלוואות שלכם לערוץ אחד.

משכנתא לאיחוד הלוואות

מהי משכנתא לאיחוד הלוואות?

לכל אחת מההלוואות שנטלתם בעבר ואם עדיין מחזירים, נתונים משלה – ריביות, תאריכים החזר, הצמדה וכד'. לא רק שקל מאד לאבד ידיים ורגליים בכל הבלגן הפיננסי הזה, אלא גם סביר להניח שאת חלק מהלוואות הוותיקות יותר שלכם לא הייתם לוקחים, אם הייתם בוחנים לעומק את התנאים. אבל הייתם לחוצים, אז הייתם מוכנים לקחת את מה שהציעו לכם, וכיום, אתם משלמים על זה (תרתי משמע). לקיחת משכנתא לאיחוד הלוואות פירושה איחוד כלל הלוואות-העבר שלקחתם ולא סיימתם להחזיר, לכדי משכנתא. בתהליך משכנתא לאיחוד הלוואות ממחזרים את המשכנתא הקיימת ומגדילים אותה. משכנתא לאיחוד הלוואות מאפשרת לכם לא רק לשפר את תנאיה הקיימים של המשכנתא שלכם (מבחינת החזריה החודשיים) אלא גם לקבל אותה בריביות נמוכות יותר מאלה שהיו כשנלקחה. זה, כמובן, בנוסף לאיחוד ההלוואות השונות, שמשתמע משמה של משכנתא לאיחוד הלוואות.

איחוד הלוואות – איך עושים זאת בפועל?

 

ניתן לחלק את תהליך לקיחת המשכנתא  ל-3 שלבים פשוטים:

  • קבלו מהבנקים ומחברות האשראי דוחות מפורטים הנוגעים להלוואות הקיימות והמשולמות כיום ופירוט המינוסים הקיימים בחשבונות העו"ש שלכם. הדוחות המפורטים יסייעו לכם בתחשיב סך התחייבויותיכם הקיימות המצריכות ביצוע תשלומים חודשיים.
  • הוציאו פירוט תנאי המשכנתא הקיימת שלכם מהבנק. הדבר יאפשר לכם לקבל תמונת מצב מפורטת יותר על יתרת הסכום, על מסלולי המשכנתא, על פרק הזמן שנותר לכם להחזירה במלואה וגם על הריביות הנלוות לה.
  • בחנו הכנסותיכם הפנויות ואת הוצאותיכם החודשיות. החישוב ישמש לכם כבסיס לצורך תכנון סכומם של החזרים החודשיים האופטימאליים עבורכם, אחרי קבלת משכנתא לאיחוד הלוואות.

לאחר ביצוע הפעולות הללו, פנו לבנק ובקשו מהם אישור משכנתא לאיחוד הלוואות.

נדגיש, כי בסיומו של התהליך, תצטרכו לבצע התאמה מחודשת בין ההוצאות החדשות הנובעות מקבלת המשכנתא  להכנסות שלכם, כדי להמשיך ולנהל את תקציבכם המשפחתי, מבלי להיכנס שוב ללקיחת הלוואה נוספת בריבית גבוהה.

מה קורה במקרים בהם הבנק שלכם מסרב לאשר קבלת המשכנתא 

יתכן כי הבנק שבו נמצאת המשכנתא שלכם יסרב (וסיבותיו עימו) לאשר לכם קבלת משכנתא . במקרה כזה, תוכלו לפנות לחברה חוץ-בנקאים או, אפילו, לבנק אחר שסביר להניח כי ישמחו להעביר את המשכנתא שלכם אליהם.

נתנו לכם כאן מידע כללי על קצה המזלג, בכל הנוגע לקבלת משכנתא לאיחוד הלוואות. יחד עם זאת, בחלק מהמקרים, למרות שעל פניו, מדובר בתהליך קל לביצוע, יידרשו לכם עזרה והכוונה מקצועיים מצד יועץ משכנתאות פרטי ובלתי תלוי.

במקרה כזה, אנשי המקצוע המנוסים שלנו עומדים לרשותכם, והם ישמחו לייעץ וללוות אתכם בדרכם לקבלת משכנתא לאיחוד הלוואות.

קבלו את המדריך לאיחוד הלוואות>>

נהנתם מהמאמר נשמח לשיתוף:)

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדין
שיתוף ב email
לשתף במייל
שיתוף ב whatsapp
לשתף בווצאפ
שיתוף ב telegram
לשתף בטלגרם

לייעוץ השאירו פרטים כבר חוזרים:)

אהבתם את המאמר? הנה עוד כמה שאסור לפספס!

משכנתא הפוכה לגיל 60

משכנתא הפוכה לגיל 60+

במקרים רבים, זוגות מבוגרים יש בבעלותם נכס ששוויו עולה על מיליון שקלים חדשים והם אינם מעוניינים להישען על ילדיהם, היות וחסכונות הפנסיה אינם מספיקים לצרכי

קרא עוד »
מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא

הגענו למסקנה שכל התחלה של רכישת נכס חדש מתחילה בבדיקה במחשובוני המשכנתא השונים שקיימים ברשת. הפעם החלטנו לקצר לכם את הזמן ולבצע בשבילכם מחקר איפה

קרא עוד »
משכנתא לנכס מסחרי

משכנתא לנכס מסחרי

אחת מהעלויות הכבדות והמעיקות ביותר בהן נדרשים בעלי עסקים לשאת, היא עלות תשלומי השכירות על הנכסים המסחריים. באזורים מרכזיים ונחשבים, אנו עשויים לשלם לפעמים עשרות

קרא עוד »
תנאים לקבלת משכנתא

תנאים לקבלת משכנתא

באופן טבעי לגמרי, כל מי שילווה לכם כסף, ירצה לצמצם ככל האפשר את הסיכון לכך שכספו לא יושב לו במלואו. בנקים למשכנתאות אינם יוצאים דופן

קרא עוד »
יועץ משכנתאות מומלץ

יועץ משכנתאות מומלץ

תחילת המילניום שלנו הצמיחה רשימה נאה ומכובדת של מקצועות, שלא הכרנו אותם בעבר, אחד מהמקצועות המשמעותיים הללו הוא יועץ המשכנתאות הפרטי והבלתי תלוי (בניגוד ליועץ

קרא עוד »
סירוב משכנתא bdi

סירוב משכנתא BDI

כפי שכתבנו לא פעם בעבר, תהליך קבלת משכנתא הוא תהליך שבו, כל הזמן, לאורך כל הדרך, עד לרגע הקבלה בפועל של הכסף, הבנק בודק אתכם. 

קרא עוד »