מחזור משכנתא

מחזור משכנתא המדריך השלם

מחזור משכנתא – המדריך השלם

תחום המשכנתאות מציע כמה אפשרויות ודרכים להוזלת עלויות ההלוואה. אחת האפשרויות המרכזיות והבולטות הינה מחזור משכנתא.

 מדובר על כלי אפקטיבי המאפשר להשיג תנאים טובים יותר ולשנות את גובה ההחזר החודשי.

מחזור משכנתא הינה שיטה קלה שיכולה לחסוך לכם עשרות ואף מאות אלפי שקלים וזאת בהליך פשוט למדי. 

התהליך הינו מהיר ומסייע לבעלי המשכנתאות להשיג תנאי משכנתא טובים יותר וזאת בהתאם לכמה מסלולים הקיימים בשוק ובהתאמה לכוחו ולמצו הפיננסי של הלווה.

מתי כדאי לבצע הליך של מחזור משכנתא?

 היתרונות במחזור משכנתא:

רבים מאזרחי ישראל נאלצים ליטול משכנתא על מנת לממש את החלום של רכישת נכס.

 לעתים, לאחר מספר שנים, המשכנתא אינה תואמת ליכולת ההחזר של הלקוח בין אם משום שמצבו הפיננסי השתפר והוא מרוויח יותר ובין אם שקיים מסלול משתלם יותר ואטרקטיבי יותר שהבנק מציע.

המחזור מאפשר לכם לחסוך הרבה כסף כאשר ההליך כולל סגירת המשכנתא העכשווית ונטילת משכנתא חדשה וזאת בליווי מקצועי של יועץ משכנתאות הבקיא ברזי התחום.

את הליך איחוד המשכנתא חשוב לבצע בסיוע של גורם מקצועי שידאג לאינטרסים שלכם ויתאים עבורכם את המסלול והחבילה התואמים את מצבכם הפיננסי ואת צרכיכם. מחזור משכנתא הינו הליך אפקטיבי, אולם הוא אינו מתאים לכולם ולא בכל שלב בחיים.

טרם ביצוע המהלך, חשוב להיוועץ עם יועץ משכנתאות ולבדוק את מידת הכדאיות של הצעד מבחינתכם. 

המלצה רווחת היא לבדוק את המשכנתא שלכם מדי שלוש שנים וזאת במטרה להתעדכן בשינויים החלים בעולם המשכנתאות ולפתוח פתח ליהנות מהם.

פרמטרים רלוונטיים לבחינת כדאיות במחזור משכנתא

 

המהלך מבוצע לאחר בדיקה של כמה פרמטרים רלוונטיים וחשובים:

  • ריבית במשק – על מנת לעקוב אחר ריבית המשכנתא, רצוי לבצע בדיקה של המשכנתא אחת לשלוש שנים. מהלך של הורדת הריבית המשק, עשוי לחסוך לכם כסף רב ולכן מומלץ לבדוק אם אתם משלמים ריבית הגבוהה מזו שאתם אמורים לשלם לאחר עדכון הריבית במשק.
  • שינויים במצבכם הפיננסי – אנשים רבים מתקדמים מבחינת הכנסתם החודשית לאורך השנים ונהנים מהון עצמי גבוה יותר. שיפור במצב הפיננסי יכול לנבוע ממגוון סיבות וגורמים: קריירה מצליחה, הכנסה זוגית גבוהה, ירושה, פדיונות ועוד. שינויים אלה מחייבים התייחסות וייתכן כי עליכם לשלם פחות מכפי שנקבע תחילה במעמד החתימה על המשכנתא.
  • שינוי תנאי ההחזר – המחזור מאפשר לכם לשנות את סכום ההחזר החודשי. כך לדוגמא, אם אתם משלמים 3000 ₪ בחודש, אך מעוניינים לשלם 4,500 ₪, הרי שניתן לשנות את תנאי המשכנתא בהתאם להעדפותיכם.

 

מה כולל הליך מחזור משכנתא?

 

התליך מלווה בבירוקרטיה לא מועטה ולכן מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות מנוסה שיכול לקצר תהליכים ולחסוך מכם דאגות מיותרות. הליך של מחזור משכנתא כרוך בתשלום אגרות, סגירות ופתיחת תיקים ודוחות כספיים חדשים ומעודכנים.

ההליך מחייב מילוי טפסים שונים ותשלום אגרות שונות: עמלת אי הודעה מוקדמת, עמלת היוון בגין הפרשים בריבית, עמלה תפעולית, עמלת הפרשי שער, הערכת שווי מקרקעין, אגרת ביטול משכנתא, תשלום עבור נסח טאבו ופתיחת תיק חדש. 

מדובר על פרוצדורה מורכבת שנעשתה בעת הגשת הבקשה למשכנתא הראשונה ופתיחת התיק וזאת בנוסף לעמלות ואגרות יציאה מהמשכנתא הקיימת.

על מנת לנהל את ההליך בצורה יעילה, הרי שרצוי להסתייע ביועץ משכנתאות מקצועי שיוודא כי אתם יוצאים מורווחים מהמהלך וכן יסייע בהליכים הבירוקרטיים.

התאמת מסלול המשכנתא לתנאי השוק המשתנים

 

לאורך מהלך חיי המשכנתא משתנים תנאי ההלוואה המקובלים בשוק מדי כמה שנים. בין אם מדובר על ריביות שיורדות והופכות לאטרקטיביות ובין אם שקיימים מסלולים חדשים הטומנים בחובם רווח ללקוח.

מחזור משכנתא הינו הליך של כיסוי משכנתא קיימת שנלקחה לפני כמה שנים או פחות מכך וזאת באמצעות משכנתא חדשה המציעה תנאים משופרים בהשוואה לתנאי המשכנתא הראשונה.

התהליך עשוי לחסוך עבורכם סכומי כסף גבוהים הנעים בין כמה עשרות לכמה מאות אלפי שקלים. 

המחזור הינו צעד נכון ומשתלם כאשר הריביות נמוכות וישנם מסלולים המתאימים לכם יותר מהמסלול שבחרתם בו בעת לקיחת המשכנתא בפעם הראשונה.

 המחזור מהווה כלי וצעד אפקטיביים ומשתלמים כחלק מתכנון חכם של המשכנתא. מחזור משכנתא יכול להביא לחיסכון עצום ולקיצור תקופת ההחזר בשנים.

בדיקת כדאיות וקבלת ייעוץ מקצועי בהליך מחזור משכנתא מידי מומחים

 

חשוב להבין כי לא בכל מקרה מחזור משכנתא הינו צעד משתלם.  לדוגמא עבור לקוח שנטל משכנתא לפני חמש שנים ויתרתה צמודה לפריים, מחזור אינו צעד משתלם שכן הפריים הינו המסלול הפיננסי הטוב ביותר שקיים נכון להיום.

בנוסף, כאשר יתרת המשכנתא הינה נמוכה מ – 250 אלף ₪ או שתקופת המשכנתא הינה של פחות משש שנים, אין כדאיות כלכלית במחזור המשכנתא.

בטרם אתם בוחרים בצעד והליך של מחזור משכנתא, מומלץ לבצע בדיקות כדאיות על ידי יועץ משכנתאות מוסמך ומקצועי.

 הבדיקה הינה ללא עלות ובעזרת ייעוץ נכון. תוכלו למצוא מסלול המתאים לאורח החיים הנוכחי שלכם. מחזור משכנתא יכול לחסוך לכם כסף רב וזאת דרך ריביות נמוכות והחזר חודשי נוח.

מצ"ב הרחבה בנושא ע"י משרד האוצר מחזור משכנתא>>

נשמח לבצע איתכם שיחה ראשונית לבדיקת כידאיות המחזור צרו קשר 

נהנתם מהמאמר נשמח לשיתוף:)

לשתף בפייסבוק
לשתף בלינקדין
לשתף במייל
לשתף בווצאפ
לשתף בטלגרם

לייעוץ השאירו פרטים כבר חוזרים:)

בשליחת הפרטים את/ה מאשר את מדיניות הפרטיות של יעדים-מדיניות הפרטיות

אהבתם את המאמר? הנה עוד כמה שאסור לפספס!

מימון כנגד נכסי נדלן

מימון כנגד נכסי נדל"ן

רוב אזרחי מדינת ישראל, נוטלים הלוואות, בגלל יוקר המחיה, בעיות שיש עם תזרים מזומנים של העסק, סיוע לילדים ברכישת נכס. רבים נקלעים לקשיים כלכלים  ואם

קרא עוד »
משכנתא הפוכה לגיל 60

משכנתא הפוכה לגיל 60+

במקרים רבים, זוגות מבוגרים יש בבעלותם נכס ששוויו עולה על מיליון שקלים חדשים והם אינם מעוניינים להישען על ילדיהם, היות וחסכונות הפנסיה אינם מספיקים לצרכי

קרא עוד »
מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא

הגענו למסקנה שכל התחלה של רכישת נכס חדש מתחילה בבדיקה במחשובוני המשכנתא השונים שקיימים ברשת. הפעם החלטנו לקצר לכם את הזמן ולבצע בשבילכם מחקר איפה

קרא עוד »
משכנתא לנכס מסחרי

משכנתא לנכס מסחרי

אחת מהעלויות הכבדות והמעיקות ביותר בהן נדרשים בעלי עסקים לשאת, היא עלות תשלומי השכירות על הנכסים המסחריים. באזורים מרכזיים ונחשבים, אנו עשויים לשלם לפעמים עשרות

קרא עוד »
תנאים לקבלת משכנתא

תנאים לקבלת משכנתא

באופן טבעי לגמרי, כל מי שילווה לכם כסף, ירצה לצמצם ככל האפשר את הסיכון לכך שכספו לא יושב לו במלואו. בנקים למשכנתאות אינם יוצאים דופן

קרא עוד »
אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא

עבור מרבית האנשים, קבלת משכנתא הינה חוויה מסוג חדש, משהו שהם, בעבר, מעולם לא חוו כמותו. באופן טבעי לגמרי, חוויה זו כוללת גם היכרות עם

קרא עוד »
יועץ משכנתאות מומלץ

יועץ משכנתאות מומלץ

תחילת המילניום שלנו הצמיחה רשימה נאה ומכובדת של מקצועות, שלא הכרנו אותם בעבר, אחד מהמקצועות המשמעותיים הללו הוא יועץ המשכנתאות הפרטי והבלתי תלוי (בניגוד ליועץ

קרא עוד »